Genel

Amazon’da Bir Satıcının Ürün Lansmanından İtibaren Rekabette İyi Bir Performans Sergilemesi İçin Yapması Gerekenler

1. Ürününüzü önceden ve aralıklarla detaylı bir şekilde pazarda araştırın ve müşterilerin ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirin. Renk, içerik, desen, kullanım kolaylığı, esneklik, pratiklik konuları her zaman farklılaştırır.
2. Ürününüzün kalitesini ve etkinliğini vurgulayın ve müşterilerin dikkatini çekecek şekilde öne çıkarın.
3. Ürün açıklaması, başlıklar ve anahtar kelimeler için optimize edilmiş bir liste oluşturun. Sürekli bu listeyi optimize edin, hep güncel kalın.
4. Ürün incelemeleri toplayın ve müşterilerin ürününüz hakkındaki olumlu deneyimlerini paylaşmalarını teşvik edin. Yorumlamayı özendirmek için gerekirse indirimli satın alma teklif edin.
5. Amazon reklam kampanyaları kullanarak ürününüzün görünürlüğünü artırın. PPC, kupon, prime özel, üyelik, fırsatları vb araçları kesintisiz kullanın.
6. Ürününüzün fiyatını rakiplerinizin fiyatlarına göre ayarlayın ve uygun fiyatlandırma stratejileri kullanın. Ne çok pahalı olun ne de çok ucuz; online ortamda rekabet fiyatla değil beğenilerle gelir.
7. Amazon’un FBA (Fulfillment by Amazon) hizmetini kullanarak müşterilerinize hızlı ve güvenilir bir nakliye hizmeti sunun. Kendiniz bile nakliye sunsanız ayrıca Amazon’un nakliye hizmetleriyle her zaman bi adım öne geçin. Prime fırsatı ayrıcalığını kullanın.
8. Müşterilerinize ödüllendirme programları, indirimler ve promosyonlar sunun. Bunu tek seferlik değil farklı farklı yöntemlerle sürekli sunun ki şaşkınlık ve ilgi üzerinizde olsun.
9. Sosyal medya ve diğer pazarlama kanallarını kullanarak ürününüzü tanıtın ve müşterilerinizin ürününüz hakkında konuşmasını sağlayın. Herkesin yöntemlerinin dışında sizin fark oluşturacağınız bi adım da tam bu noktadır.
10. Müşterilerinizle güçlü bir ilişki kurmak için müşteri hizmetleri konusunda uzmanlaşın ve müşterilerinizin sorularına hızlı ve etkili bir şekilde %100 müşteri odaklı yanıt verin. Yeniden soru sormasına, acaba demesine olanak vermeyecek bir iletişim kurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir