Genel

Amazon Prime Ne İşe Yarar?

Amazon Prime Ne İşe Yarar

İnternet kullanıcılarının gün geçtikçe rekor seviyelere ulaştığı dönemimizde, e-ticaret alanındaki gelişmeler de kaçınılmaz oluyor. Dünya devi olarak bilinen Amazon tarafında da pek çok yenilik ve kullanıcı memnuniyetini artıracak adımlar atılıyor. 2005 Yılında Amazon tarafından kullanıma açılan Prime Üyelik 2023 yılı itibariyle 22 Amazon pazaryerinde 200 Milyon kullanıcı sayısını aşmış durumdadır. Son zamanların en popüler konusu Amazon Prime ise, Amazon’un ayrıcalıklı dünyasına girişin anahtarı. Amazon Prime ne işe yarar? sorusu da insanların en çok merak ettikleri konulardan bir tanesi.

 

Amazon Prime’ı aslında bir abonelik sistemi olarak görebilmek mümkün. Aylık olarak ödenmekte olan bir abonelik ücreti sonrasında Amazon Prime Video, Amazon Prime Gaming gibi çok fazla kategoriye tek bir çatı altında ulaşabilirsiniz.

 

Amazon’un alışveriş hizmetleri ile eğlence servisleri tek bir platform altında toplanarak önemli bir deneyim sunuluyor. Pek çok farklı Amazon Prime dizileri, müzikler, videolar ve video oyunlarına tek bir üyelik sistemi ile ulaşılabilmenin kolaylığı yaşanıyor.

 

Amazon Prime gibi farklı avantajlı fırsatları ile kullanıcıları kendisine çeken dünyada satıcı olarak yerinizi almak istiyorsanız Amazon Dropshipping alanında kendinizi geliştirip, pasif gelir imkânı yaratabilirsiniz.

 

Amazon Prime Nasıl Üye Olunur?

 

Amazon Prime üyelik işlemleri oldukça basit aşamalara dayanıp, kullanıcıların kolay bir şekilde sisteme giriş yapabilmeleri üzerine dizayn edilmiştir. Özellikle, üyelik sisteminde en çok beğenilen konulardan birisi de deneme süresinin olmasıdır. Amazon fırsatları arasında, abone olduktan sonra 30 günlük bir deneme süresinin olması da üyeliğin avantajlarını keşfetmek için güzel bir fırsat.

 

Amazon Prime üyelik yaptıran bir kişinin cayma hakkı da elinde bulunur. Abone olunduktan sonraki ilk 14 gün içerisinde herhangi bir prime hizmetinden faydalanılmamış ise, üyelik ücreti ne kadar ise bu ücretin tamamının kişiye iadesi gerçekleştirilir.

 

Amazon Prime Ne Kadar?

 

Amazon Prime ne kadar? Bu soru konuyla alakalı belki de en çok merak edilen soru, Amazon Prime fiyatları her ülkeye yerelleştirilmiş biçimde sunulur. Ülkemizde diğer medya hizmetleri sağlayıcılarının aksine Amazon çok cüzi bir miktar belirlemiş ve yıllardır zam yapmadan bu fiyat üzerinden hizmet vermektedir. Amazon Prime ne kadar sorusunun cevabı: 2023 Ocak ayı itibariyle Amazon Prime üyelik ücreti aylık yalnızca 7,90 TL.

 

Amazon Prime Avantajları Nelerdir?

 

Amazon Prime sisteminin kullanıcılara sağladığı ayrıcalıklar oldukça dikkat çekici. Özellikle ön plana çıkan bazı Prime avantajları şunlardır;

 

Bedava ve Hızlı Kargo

 

Amazon Prime abonesi olan kullanıcılar, geçerli ürünlerde yapacakları alışverişlerde kargo ücreti ödemezler. Ayrıca, hızlı teslimat özelliği sayesinde çok daha az bekleme süreleri ile satın aldıkları ürünler kendilerine ulaşır.

 

Amazon Prime Video

Sinema dünyasının popüler filmleri, Amazon Prime dizileri ve pek çok farklı içeriğe ek bir ödeme yapmadan Amazon Prime aboneliği ile ulaşılıp, izlenebilir. Amazon Prime video özelliği televizyon, tablet ve mobil gibi farklı cihazlardan kullanılabilir.

 

Amazon Prime’a Özel Fırsatlar

 

Amazon’un geniş alışveriş dünyası içerisinde “Günün Fırsatları” olarak adlandırılan, farklı kategorilerde önemli indirimler yapılıyor. Herkesten önce bu indirimleri yakalamak ve Prime üyelerine özel fırsatlardan faydalanmak da yine abonelik dahilinde yer alıyor.

 

Amazon Prime Gaming

 

Amazon Prime Gaming ile sevilen pek çok oyunlarda erişim fırsatı yakalamak mümkün. Aynı zamanda Amazon bünyesinde yer alan Twitch.tv aboneliğine de sahip olunur.

 

Amazon’da kullanıcı olmanın yanı sıra satıcı olmayı da düşünüyorsanız Amazon Eğitimleri sayfamızı inceleyebilir ve alanında uzman kişilerden Amazon Dropshipping, Amazon FBA gibi konularda eğitim alabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir